پدر، واقعا چه احساسی در مورد من داری؟

هر گاه شما فرزند نوزادتان را در آغوش می گیرید، او احساس امنیت می کند. وقتی موقع خواب برایش لالایی می خوانید، او احساس خشنودی و رضایت می کند. او در طول سال های نخست زندگی نیاز دارد تا بداند که شما او را دوست دارید. بله، بچه های کوچک به مادران بیشتر از پدران وابسته هستند، اما این امر تنها یک مرحله تحولی است. در دراز مدت هیچ کس نمی تواند جای پدر را در ذهن پسرتان یا قلب دخترتان بگیرد.

وقتی بچه ها به دوران پیش از بلوغ می رسند، معمولا توجه شان از سمت مادر به سمت پدر متمرکز می شود، پسران نیاز دارند یاد بگیرند که چرا و چگونه باید مرد شوند و دختران نیاز به دانستن آن دارند که باید از یک مرد چه انتظاری داشته باشند.پسران می خواهند که پدرانشان مردانگی آنها را دوست دارند و ارزشمند هستند.

پدران! هرگز تصور نکنید بچه ها می دانند که شما آنها را دوست دارید و برای آنان ارزش قائلید. انتقال دوست داشتن تان به فرزند بسیار مهم است.

وقتی یک دختر با دانستن اینکه پدرش او را دوست دارد ، بزرگ می شود و در زندگی جای می گیرد؛ زیرا می داندکه با ارزش و مهم است. به او آموزش دهید که او را دوست دارید و می خواهید مرد یا زن با اعتماد به نفسی شود؛ کسی که راهش را در جهان بیاید و دیگران را دوست داشته باشد.

در اینجا چند راه وجود دارد که شما می توانید پاسخ دادن به این پرسش مهم را برای پسر یا دخترتان شروع کنید.

1- به میدان بیایید: نه تنها در مناسبت های خاص، بلکه هر روز و به طور کامل حضور داشته باشید.

2- چیزی بگویید: بسیاری از مردان در گفتن”تو را دوست دارم” تردید دارند، بیشتر به این دلیل که پدرانشان هرگز به آنها این جمله را نگفته اند. اما شما باید این کلمات را به زبان بیاورید، حتی اگر مجبور شوید پیش از اینکه به پسر هفده ساله تان بگویید، آن را جلوی آینه تمرین کنید.

3- هرگز منصرف نشوید: بیشتر بچه ها سعی می کنند که پدران و مادران را از خودشان دور کنند یک بچه دو ساله پایش را به زمین می کوبد و شما را پدر بد می نامد. یک بچه شش ساله وقتی که شما تلاش می کنید به او کمک کنید، کتاب ریاضی اش را محکم می بندد. یک بچه سیزده ساله ممکن است قیافه تند و خشم آلود به خود بگیرد و سعی کند هنگام بغل کردن جاخالی بدهد.

هرگز، هیچ وقت آن را به خودتان نگیرید. رفتار آنها به شما مربوط نیست، مربوط به خودشان است. هنگامی که کودکان احساس ناامنی ، خارج از کنترل بودن یا خودآگاه نبودن می کنند، می توانند آن رفتارها را انجام دهند.

یکی از قوی ترین راه ها برای اثبات دوست داشتن تان این است که متعهد بمانید. به پارو زدن قایق ادامه دهید. هر چه آرامت باشید، فرزندتان نیز سریع آرام خواهد شد.

  • برشی از کتاب پدر، قهرمان من
  • انتهای پیام
فهرست